Torba Transfer

 ………………… bodrum-transfer bodrum-havaalani-transfer bodrum-havalimani-transfer
TORBA
80 TL
120 TL
160 TL

 

Bodrum Havalimanı Transfer Hizmetimiz Özeldir ve Farklı Guruplar Aynı Araçta Eşleştirilmez !

Rezervasyon için  0533 635 57 23  numaralı telefonu arayarak kaydınızı yaptırabilir veya üst menüden rezervasyon sayfamıza girerek form gönderebilirsiniz.

Rezervasyon için herhangi bir ön ödeme yapmanıza gerek yoktur . Ödemeyi geldiğinizde sizi karşılayacak olan arkadaşımıza yapabilirsiniz.

 

Torba Hakkında

Torba , yarımadanın en kuzeydoğu ucunda, korunmalı bir koyda kuruludur.Bu korunmalı limanın bir parçası olan Torba, yatçıların uğradıkları ve balıkçı yerli halkın yakaladıkları deniz ürünlerini boşaltabildikleri, ünlü ve sakin bir barınaktır. Sakin ve huzurlu bir atmosferi ve Bodrum’a kolayca ulaşımı olması, buranın popüler olmasını sağlamıştır. Uzun kıyısı boyunca küçük pansiyonlar, barlar ve özel güneşlenme iskeleleri bulunmaktadır. 2500 yaşındaki Leleg kalıntıları, yuvarlak formlu  Leleg Mezarı 15 metre çapı ile gerçekten görülmeye değer.. Bodrumdaki saklı hazinelerden birisi olan Torba Leleg mezar kapısı, dar koridoru ve yuvarlak planlı mezar anıtı ile gerçekten ilginçtir. Üzerinde hala düşleme amaçlı konulmuş boyaların görüldüğü anıt mezar avlusu, dar destekleyici kaidesi ile ilginc bir örnektir. Bodrumdaki saklı hazinelerden birisi. Koyun doğu tarafında boy gösteren Bizans manastırı Torba’nın tarihteki yerini simgeler. Bodrum’a sadece 5 km uzaklıkta olan Torba çok küçük bir yerleşme yeri… Bodrumu yasamak isteyipte sakinlik arayanlar icin bicilmis kaftandir…Önceleri sadece bir balıkçı barınağı olan limanı simdi, tekneleri, yatları ağırlıyor… Bodrum’un en keyifli köyü denilebilir .

Bodrum’a yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Torba , hareketli bir tatil yerine sakinliği tercih edenler için ideal bir seçim olabilir. Bu noktada sakin sözcüğünü biraz açalım. Zİra kişiden kişiye sakinlik kavramı değişebilir. Torba pek çok otel ve tatil köyünün yer aldığı ve hem yerli hem de yabancı turistlerin sıkça tercih ettiği bir tatil merkezidir. Buna karşın Bodrum merkez ya da Gümbet’teki gibi ün yapmış bir barlar sokağından söz edemeyiz. Yine de ‘Sakinlikten hoşlanıyor muyum?’ diye fazla düşünmeyin. Torba’da kalıyorsanız, Bodrum’un hareketli yüzüne hala çok yakınsınız demektir. Minibüsle Bodrum merkeze ulaşmak ortalama 15 – 20 dakika sürer. Koy, Milas Havaalanına 30 kilometre uzaklıktadır.

Bodrum civarında her geçen yıl yeşil bitki örtüsü yerine beyaz bir ev dokusunun giderek yayılmasına karşın, mis kokulu çam ağaçlarıyla Torba 2001 yangınına dek doğasıyla da öne çıkan bir yerdi. Şimdilerde yeni ekilen fidanlar boy göstermye devam ediyor. Büyük tahribata karşın Torbanın ormanlık yapısı buradaki havayı özel kılmaya devam ediyor.

Yer yer çakıl yer yer kum olan sahilde, koy rüzgara karşı korunaklı olduğundan durgun ve sığ suların tadını dilediğinizce çıkarabilirsiniz. Çocuklu ailelerin aradığı plaj Torba’da olabilir. Akşamları sahili baştan başa turlayabilir, sahile yakın restoranlardan birinde güzel bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum Havalimanı Torba Transfer Ulaşım

bodrum havalimanı torma ulaşım transfer taksi

antalya havaalanı transfer izmir transfer bodrum transfer izmir havaalanı transfer dalaman transfer dalaman havaalanı transfer dalaman havaalanı marmaris ulaşım izmir havalimanı çeşme ulaşım izmir havalimanı kuşadası transfer izmir havalimanı özdere ulaşım antalya airport transfer-анталья аэропорт трансфер dalaman havaalanı transfer